Belka
Sobota, 15 Czerwca 2019   imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

100. rocznica urodzin ks. Zdzisława "Jastrzębiec" Peszkowskiego (ZDJĘCIA)

Data publikacji: 2018-08-27, Data modyfikacji: 2018-08-27
A A AWydrukDrukuj  
 
W czwartek, 23 sierpnia 2018 r. w Sanoku obchodzono 100. rocznicę urodzin ks. hm. Zdzisława „Jastrzębiec” Peszkowskiego. Uroczystości rozpoczęły się spotkaniem zaproszonych gości z władzami miasta w Sali Herbowej Urzędu Miasta. Następnie uczestników spotkania oprowadziła „Śladami ks. Peszkowskiego” hm. Krystyna Chowaniec. Przed tablicą na grobowcu rodzinnym oraz pod krzyżem Golgoty Wschody na Cmentarzu Centralnym złożono kwiaty i zapalono znicze. O godzinie 15.00 w Domu Harcerza zwiedzano Izbę Pamięci Patrona. Odbyła się również prezentacja filmu dokumentalnego, zaś harcerze wykonali program artystyczny. O godzinie 18.00 w kościele farnym pw. Przemienienia Pańskiego miała miejsce uroczysta msza święta. Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. prałat dr Andrzej Skiba. Na zakończenie wystąpiła p. Maria Gabiniewicz, która poznała ks. Peszkowskiego podczas przemarszu do ojczyzny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Wojciecha Kaczkowskiego (Radio Fara):

Pełna treść wiadomości na: sanok.pl/?p=11939
sanok.pl, Źródło artykułu: sanok.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sanocki

  Powiat sanocki - powiat w południowo-wschodnim rejonie województwa podkarpackiego z siedzibą w Sanoku. Przynależą do niego gminy Sanok (gmina miejska), Zagórz, Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska, Zarszyn oraz miasta Sanok i Zagórz.

  Turyści zachwalają sobie piękno tutejszej przyrody i zgodnie twierdzą, że to największy atut ziem powiatu sanockiego. Znajdują się tu trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu, pięć rezerwatów przyrody i liczne pomniki przyrody. To wszystko powoduje, że ponad 33% powierzchni powiatu stanowią właśnie tego typu atrakcje. Warto też wspomnieć o lasach niebędących pod ochroną. Można wybrać się do nich np. na zbieranie grzybów i jagód.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola