Belka
Niedziela, 24 Lutego 2019   imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

4-5 SIERPNIA: "Weekend Teatralny" na Rynku w Sanoku

Data publikacji: 2018-08-02, Data modyfikacji: 2018-08-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro zaprasza na „Weekend Teatralny”, który odbędzie się w dniach 4-5 sierpnia br. Na sanockim Rynku zaprezentują się: Teatr Akt z Warszawy oraz Teatr Poławiacze Pereł z Lublina. Teatr Akt wystąpi z przedstawieniem pt. „Sen Kustosza”. Widzowie, zaproszeni przez zabawnego kustosza do jego Muzeum Wyobraźni stają się świadkami szczególnego aktu tworzenia. Artyści wyczarowują, nie tylko  wiele znanych i nieznanych dzieł malarstwa, ale pozwalają  im ożyć i jeszcze raz opowiedzieć swe niezwykłe historie. Kolejno wyłaniające się przestrzenne obrazy ewoluują na oczach widzów, zaskakują, wzruszają, a czasem śmieszą. Przenoszą widzów w przeszłość i przyszłość, do rajskiego ogrodu i paryskich kafejek, na pole bitwy i arenę cyrkową. W przewrotnej wyobraźni artysty wszystko jest możliwe, dlatego i tu rzeczywistości  mieszają się i wzajemnie przenikają tak, aby w końcu stworzyć nowe, nieco absurdalne i na pewno wyjątkowe dzieło. Teatr Akt od lat zafascynowany poetyką teatru ulicznego, cyrku, sztuki mimu czy tańca w pełni wykorzystuje wszelkie walory tych sztuk, aby na swój sposób stworzyć ciekawe, pełne ekspresji, plastyczne widowisko. Obsada: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Joanna Ziemczyk, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński „Sen Kustosza” Teatr Akt z Warszawy 4 sierpnia 2018 r. – sobota, godz. 21.00 – Rynek w Sanoku Dołącz do wydarzenia na facebooku Teatr Poławiacze Pereł to grupa improwizacji komediowej. Improwizacja komediowa to technika gry aktorskiej. Improwizatorzy wychodzą na scenę i tworzą na oczach widzów, do ich sugestii etiudy teatralne, które swoją spontanicznością, zaskoczeniem i błyskotliwością wzbudzają radości i powodują śmiech. Poławiacze Pereł Improv Teatr to sześciu aktorów. Trzech z nich to zawodowi aktorzy, z kolei dwóch to kabareciarze, jeden dramaturg, jeden żongler i psycholog. „Wakacyjne shorty” to pokaz krótkich improwizowanych scen komediowych. Improwizatorzy będą mówić o urlopie, spędzaniu wolnego czasu, grillu, korkach na autostradzie, polu namiotowych, morzu, górach, żeglowaniu na jeziorze oraz będą chcieli odkryć tajemnice wakacyjnego Sanoka. Improwizatorzy: Przemysław Buksiński, Michał Łysiak, Remigiusz Jankowski, Łukasz Szymanek, Mirosław Urban, Marcin Wąsowski. Teatr Poławiacze Pereł z Lublina 5 sierpnia 2018 r. – niedziela godz. 20.00 – Rynek w Sanoku Dołącz do wydarzenia na facebooku

Pełna treść wiadomości na: sanok.pl/?p=11673
sanok.pl, Źródło artykułu: sanok.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sanocki

  Powiat sanocki - powiat w południowo-wschodnim rejonie województwa podkarpackiego z siedzibą w Sanoku. Przynależą do niego gminy Sanok (gmina miejska), Zagórz, Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska, Zarszyn oraz miasta Sanok i Zagórz.

  Turyści zachwalają sobie piękno tutejszej przyrody i zgodnie twierdzą, że to największy atut ziem powiatu sanockiego. Znajdują się tu trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu, pięć rezerwatów przyrody i liczne pomniki przyrody. To wszystko powoduje, że ponad 33% powierzchni powiatu stanowią właśnie tego typu atrakcje. Warto też wspomnieć o lasach niebędących pod ochroną. Można wybrać się do nich np. na zbieranie grzybów i jagód.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola