Belka
Sobota, 15 Czerwca 2019   imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Będzie bezpieczniej. Miasto realizuje kolejny projekt

Data publikacji: 2018-10-18, Data modyfikacji: 2018-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
17 października br. w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku odbyło się uroczyste spotkanie inaugurujące realizację zadań projektu „Poprawa bezpieczeństwa publicznego na terenie Gminy Miasta Sanoka” w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Gmina Miasta Sanoka otrzymała na ten cel dofinansowanie rządowe w wysokości 98 695,00 zł co stanowi prawie 78% kosztów zadania. Na spotkanie przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, Straży Miejskiej w Sanoku, Placówki Straży Granicznej w Sanoku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, Spółdzielni Mieszkaniowej „AUTOSAN”, Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Burmistrz Tadeusz Pióro przywitał przybyłych gości a zarazem współpartnerów w realizacji tego zadania i przedstawił cele realizowanego projektu, czekające wszystkich zadania oraz spodziewane korzyści dla mieszkańców Sanoka. Następnie przedstawiciele Urzędu Miasta omówili zakres poszczególnych zadań, obecne etapy realizacji oraz przydziały zadań dla poszczególnych służb. Przypomnijmy, że projekt obejmuje między innymi: Modernizację monitoringu miejskiego w tym – 15 nowych kamer, 4 z nich do odczytu tablic rejestracyjnych, nową serwerownię monitoringu, światłowodowe linie kablowe, rozbudowę macierzy dyskowej. Ponadto będą realizowane szkolenia psychoedukacyjne dla instruktorów szkół nauki jazdy i kandydatów na kierowców z wykorzystaniem alkogogli. Odbędą się wspólne dyżury policji, partyworkerów, straży miejskiej, straży pożarnej i granicznej połączone z akcjami kontroli trzeźwości i rozdawaniem słodkich oraz kwaśnych gadżetów, prowadzona będzie dystrybucja odblasków dla pieszych i rowerzystów. Zakupiony zostanie profesjonalny zestaw pierwszej pomocy dla straży miejskiej i przeprowadzone szkolenia z pierwszej pomocy dla policji i straży. Będą rozdawane ulotki „Trzeźwy wybór” i „Przeciw pijanym kierowcom”. Dla najmłodszych dzieci w sanockich szkołach zostanie zakupione i przekazane mobilne miasteczko ruchu drogowego z pełnym wyposażeniem: znakami, światłami, ulicami, rondami i autochodzikami, sygnalizacją świetlną. Miasteczko odwiedzi wszystkie szkoły w mieście i będzie nie lada atrakcją. Dla mieszkańców przygotowano również informator – ulotkę dotyczącą korzyści z dobrych więzi z sąsiadami i bezpieczeństwa mieszkań. W czasie spotkania Burmistrz Tadeusz Pióro przekazał Komendantowi Policji nadkomisarzowi Krzysztofowi Łopuszańskiemu 10 zestawów materiałów aptecznych do uzupełnienia apteczek w radiowozach policji a kolejnym etapem realizacji tego zadania będzie szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. W ostatniej części spotkania uszczegółowiono terminy, wymieniono opinie, sformułowano potrzeby wynikające z realizacji wspólnego przedsięwzięcia służącego poprawie bezpieczeństwa mieszkańców Sanoka.

Pełna treść wiadomości na: sanok.pl/?p=12375
sanok.pl, Źródło artykułu: sanok.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sanocki

  Powiat sanocki - powiat w południowo-wschodnim rejonie województwa podkarpackiego z siedzibą w Sanoku. Przynależą do niego gminy Sanok (gmina miejska), Zagórz, Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska, Zarszyn oraz miasta Sanok i Zagórz.

  Turyści zachwalają sobie piękno tutejszej przyrody i zgodnie twierdzą, że to największy atut ziem powiatu sanockiego. Znajdują się tu trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu, pięć rezerwatów przyrody i liczne pomniki przyrody. To wszystko powoduje, że ponad 33% powierzchni powiatu stanowią właśnie tego typu atrakcje. Warto też wspomnieć o lasach niebędących pod ochroną. Można wybrać się do nich np. na zbieranie grzybów i jagód.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola