Belka
Sobota, 20 Lipca 2019   imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia

Data publikacji: 2017-11-09, Data modyfikacji: 2017-11-11
A A AWydrukDrukuj  
 
8 listopada w Naszym Internacie obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.  Święto to zostało zainicjowane w 2007 r., przez europejską organizację Euro Toques, zrzeszającą szefów kuchni i komisarzy Unii Europejskiej, w celu promowania zdrowego jedzenia wśród dzieci i młodzieży, wyrabiania dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnych posiłków i informowania o konsekwencjach złej diety. Dzień Zdrowego jedzenia obchodzony jest na wiele sposobów - szefowie kuchni zapraszają młodzież do swoich restauracji, aby pokazać czym jest zdrowe żywienie, prowadzą warsztaty i zajęcia lekcyjne na temat zdrowej diety.  My zaprosiliśmy na pogadankę dietetyczkę z Gabinetu Dietetycznego "Bonne Sante" w Sanoku, która zaprezentowała zasady zdrowego żywienia i odżywiania się dzieci i młodzieży oraz sposoby komponowania posiłków, tak by były one pełnowartościowe. Młodzież miała również okazję samodzielnie przygotować zdrowe koktajle warzywno - owocowe. W spotkaniu wzięli udział również zaproszeni gości z Internatów w Lesku i Nowosielcach.8 listopada w Naszym Internacie obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.  Święto to zostało zainicjowane w 2007 r., przez europejską organizację Euro Toques, zrzeszającą szefów kuchni i komisarzy Unii Europejskiej, w celu promowania zdrowego jedzenia wśród dzieci i młodzieży, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnych posiłków i informowania o konsekwencjach złej diety. Dzień Zdrowego jedzenia obchodzony jest na wiele sposobów - szefowie kuchni zapraszają młodzież do swoich restauracji, aby pokazać czym jest zdrowe żywienie, prowadzą warsztaty i zajęcia lekcyjne na temat zdrowej diety.  My zaprosiliśmy na pogadankę dietetyczkę z Gabinetu Dietetycznego "Bonne Sante" w Sanoku, która zaprezentowała zasady zdrowego żywienia i odżywiania się dzieci i młodzieży oraz sposoby komponowania posiłków, tak by były one pełnowartościowe. Młodzież miała również okazję samodzielnie przygotować zdrowe koktajle warzywno - owocowe. W spotkaniu wzięli udział również zaproszeni gości z Internatów w Lesku i Nowosielcach.

Pełna treść wiadomości na: zs2.sanok.pl/index.php/item/1104-europejski-dzień-zdrowego-jedzenia
zs2.sanok.pl, Źródło artykułu: zs2.sanok.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sanocki

  Powiat sanocki - powiat w południowo-wschodnim rejonie województwa podkarpackiego z siedzibą w Sanoku. Przynależą do niego gminy Sanok (gmina miejska), Zagórz, Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska, Zarszyn oraz miasta Sanok i Zagórz.

  Turyści zachwalają sobie piękno tutejszej przyrody i zgodnie twierdzą, że to największy atut ziem powiatu sanockiego. Znajdują się tu trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu, pięć rezerwatów przyrody i liczne pomniki przyrody. To wszystko powoduje, że ponad 33% powierzchni powiatu stanowią właśnie tego typu atrakcje. Warto też wspomnieć o lasach niebędących pod ochroną. Można wybrać się do nich np. na zbieranie grzybów i jagód.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola