Belka
Środa, 17 Lipca 2019   imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jarmark Ikon w obiektywie

Data publikacji: 2018-08-12, Data modyfikacji: 2018-08-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Tegoroczny Jarmark Ikon trwał dwa dni. W dniach 11-12 sierpnia br. do Sanoka przyjechali artyści ludowi i rzemieślniczy z Polski i z zagranicy. Deptak i ulice przyległe zapełniły się twórcami ikon oraz artystami: rzemiosła, malarstwa czy tkactwa. Współcześni artyści wykonujący ikony zaprezentowali proces ich powstawania. Była okazja do obejrzenia i zakupu lokalnych wyrobów, czy posmakowania regionalnych przysmaków. Podczas Jarmarku Ikon zorganizowane zostały darmowe warsztaty artystyczne. Wystąpili także muzycy uliczni. W sobotę odbyły się klimatyczne koncerty. W kościele ojców franciszkanów rozbrzmiewała muzyka sakralna, w cerkwi Świętej Trójcy wystąpił zespół „Widymo”, na dziedzińcu zamku Joachim Mencel Quintet w programie „Artisena”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Wkrótce materiał wideo. foto Urząd Miasta Sanoka: foto Tomasz Sowa:

Pełna treść wiadomości na: sanok.pl/?p=11859
sanok.pl, Źródło artykułu: sanok.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sanocki

  Powiat sanocki - powiat w południowo-wschodnim rejonie województwa podkarpackiego z siedzibą w Sanoku. Przynależą do niego gminy Sanok (gmina miejska), Zagórz, Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska, Zarszyn oraz miasta Sanok i Zagórz.

  Turyści zachwalają sobie piękno tutejszej przyrody i zgodnie twierdzą, że to największy atut ziem powiatu sanockiego. Znajdują się tu trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu, pięć rezerwatów przyrody i liczne pomniki przyrody. To wszystko powoduje, że ponad 33% powierzchni powiatu stanowią właśnie tego typu atrakcje. Warto też wspomnieć o lasach niebędących pod ochroną. Można wybrać się do nich np. na zbieranie grzybów i jagód.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola