Belka
Wtorek, 23 Lipca 2019   imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MARATON PISANIA LISTÓW

Data publikacji: 2018-11-30, Data modyfikacji: 2018-12-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak co roku przyłączamy się do światowej akcji Amnesty International, organizowanej w obronie praw człowieka. Od 3 do 7 grudnia piszemy listy w obronie osób krzywdzonych, bezprawnie aresztowanych, przetrzymywanych, prześladowanych za swoje przekonania. Piszemy na holu na 1 piętrze i w bibliotece. Po raz pierwszy Maraton został zorganizowany w Polsce w 2001 roku. Na pomysł akcji wpadli aktywiści i aktywistki warszawskiej grupy lokalnej Amnesty. W następnych latach akcja rozpowszechniała się na inne kraje. W 2017 r. setki tysięcy ludzi podjęły ponad 5,65 mln akcji w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie. W Polsce napisaliśmy 308 838 listy w ponad 700 miejscach w całym kraju. W tym roku piszemy w obronie: 1. Geraldine Chacón - PRZEŚLADOWANA ZA WSPIERANIE MŁODYCH LUDZI (Wenezuela) 2. Vitalina Koval - ZAATAKOWANA ZA WSPIERANIE PRAW OSÓB LGBTI (Ukraina) 3. Nonhle Mbuthuma -PRZEŚLADOWANA ZA OBRONĘ ZIEMI JEJ PRZODKÓW (Republika Południowej Afryki) 4. Nawal Benaissa - PRZEŚLADOWANA ZA DOMAGANIE SIĘ LEPSZEGO ŻYCIA (Maroko) 5. Gulzar Duishenova - WALCZY O PRAWA NIEPEŁNOSPRAWNYCH OSÓB (Kirgistan) 6. Sengwer Indigenous People – BRUTALNIE WYRZUCENI Z ZIEMI SWOICH PRZODKÓW (Kenia) 7. Atena Daemi - UWIĘZIONA ZA WYPOWIADANIE SIĘ PRZECIWKO KARZE ŚMIERCI (Iran) 8. Pavitri Manjhi - NĘKANA ZA PRZECIWSTAWIENIE SIĘ WIELKIM KORPORACJOM (Indie) 9. Marielle Franco - ZABITA ZA NIEUSTRASZONĄ WALKĘ O PRAWA INNYCH (Brazylia) NAPISZ LIST - ZMIEŃ ŻYCIE!  

Pełna treść wiadomości na: zs2.sanok.pl/index.php/item/1268-maraton-pisania-listów
zs2.sanok.pl, Źródło artykułu: zs2.sanok.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sanocki

  Powiat sanocki - powiat w południowo-wschodnim rejonie województwa podkarpackiego z siedzibą w Sanoku. Przynależą do niego gminy Sanok (gmina miejska), Zagórz, Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska, Zarszyn oraz miasta Sanok i Zagórz.

  Turyści zachwalają sobie piękno tutejszej przyrody i zgodnie twierdzą, że to największy atut ziem powiatu sanockiego. Znajdują się tu trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu, pięć rezerwatów przyrody i liczne pomniki przyrody. To wszystko powoduje, że ponad 33% powierzchni powiatu stanowią właśnie tego typu atrakcje. Warto też wspomnieć o lasach niebędących pod ochroną. Można wybrać się do nich np. na zbieranie grzybów i jagód.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola