Belka
Niedziela, 24 Lutego 2019   imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niech żyje bal...

Data publikacji: 2018-01-15, Data modyfikacji: 2018-01-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Tą znaną i niezwykle melodyjną piosenką rozpoczęła się zabawa studniówkowa Anno Domini 2018 w starym, dobrym MECHANIKU. Ale spokojnie, polonez też był i to w wielkim stylu, przygotowany pod czułym okiem Pani Magdaleny Kosturskiej.Młodzież z naszej szkoły bawiła się aż do białego rana w restauracji „Kmicic", tradycji szaleństwa na sto dni przed matura stało się zadość. Poniżej przypominamy najważniejsze studniówkowe przesądy:1. Na studniówkę należy założyć bieliznę koloru... czerwonego2. Ściągnięcie butów i tańczenie boso... przynosi szczęście.3. Oczko w rajstopach: przynosi szczęście.4. Na bal studniówkowy: należy wziąć coś pożyczonego.5. Do fryzjera na ścięcie włosów...po studniówce nie możemy się już wybrać – aż do matury.6. Na nadgarstku należy zawiązać czerwoną nitkę, która... jeśli nie zerwie się do matury, przyniesie wielkie szczęście.7. Za kolana powinno się złapać... DYREKCJĘ- w naszym przypadku panie Dyrektorki na ogół noszą sukienki, co powinno ułatwić sprawę.8. Po studniówce należy udać się pod najbliższy pomnik i... okrążyć go, skacząc na jednej nodze.9. Na który z polskich szczytów powinno się wejść przed maturą? Giewont!10. Na studniówkę... pastujemy buty tylko w jedną stronę.11. Poloneza należy zatańczyć... poprawnie, ale „myląc nogę" co ma przynieść szczęście.12. Na maturę należy ubrać... ten sam garnitur, w którym było się na studniówce.Pozostaje mieć nadzieję, że wszyscy szczęściu dopomogli...

Pełna treść wiadomości na: zs2.sanok.pl/index.php/item/1149-niech-żyje-bal
zs2.sanok.pl, Źródło artykułu: zs2.sanok.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sanocki

  Powiat sanocki - powiat w południowo-wschodnim rejonie województwa podkarpackiego z siedzibą w Sanoku. Przynależą do niego gminy Sanok (gmina miejska), Zagórz, Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska, Zarszyn oraz miasta Sanok i Zagórz.

  Turyści zachwalają sobie piękno tutejszej przyrody i zgodnie twierdzą, że to największy atut ziem powiatu sanockiego. Znajdują się tu trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu, pięć rezerwatów przyrody i liczne pomniki przyrody. To wszystko powoduje, że ponad 33% powierzchni powiatu stanowią właśnie tego typu atrakcje. Warto też wspomnieć o lasach niebędących pod ochroną. Można wybrać się do nich np. na zbieranie grzybów i jagód.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola