Belka
Poniedziałek, 17 Czerwca 2019   imieniny: Albert, Laura, Adolf
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pieniądze dla muzeum

Data publikacji: 2018-10-18, Data modyfikacji: 2018-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Koniec problemów Muzeum Historycznego w Sanoku. Urząd Marszałkowski będzie współprowadził i współfinansował placówkę muzealną. Stosowne porozumienie ze Starostwem Powiatowym podpisano 17 października 2018 r. Umowa została zawarta na najbliższe sześć lat. Dzięki porozumieniu sanockie muzeum będzie otrzymywać wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 700 tysięcy zł rocznie. Starostwo Powiatowe każdego roku będzie wspierać placówkę kwotą 800 tysięcy zł. Łącznie będzie to półtora miliona złotych. Sygnatariuszami umowy byli: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Członek Zarządu Województwa Piotr Pilch, Starosta Sanocki Roman Konieczny oraz Wicestarosta Wacław Krawczyk. W konferencji, podczas które podpisano dokument obecne były osoby, które w ostatnich latach mocno wspierały muzeum i zabiegały o wsparcie finansowe dla niego. Obecni byli Posłowie na Sejm RP: Piotr Uruski i Piotr Babinetz, Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, Burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro oraz zaproszeni goście. Zadowolenia z podpisanego porozumienia nie krył dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku Wiesław Banach. – „Wreszcie spełnia się to, nad czym pracowaliśmy przez wiele lat” – mówił. W podobnym tonie wypowiadał się obecny przy parafowaniu umowy gospodarz miasta Tadeusz Pióro – „Muzeum Historyczne to naturalna promocja Sanoka. Bardzo cieszę się z tego, że będzie ono od teraz wspólnie współprowadzone przez samorząd województwa i powiatu. Cieszę się, że i moja rola w tym procesie została zauważona przez wszystkie strony, a szczególnie przez Pana Dyrektora Banacha i Urząd Marszałkowski”. Miasto również wspiera muzeum, będące dotąd pod zarządem powiatu. W tym roku sanocki magistrat udzielił wsparcia w kwocie 50 tys. zł. W planowanym na przyszły rok budżecie suma ma wzrosnąć do 100 tys. zł. Muzeum Historyczne w Sanoku ma w kolekcji zbiory sztuki sakralnej, współczesnej, a także zbiory historyczne i archeologiczne. Galeria Zdzisława Beksińskiego mieszcząca się w nim, posiada największą na świecie kolekcję prac tego artysty!

Pełna treść wiadomości na: sanok.pl/?p=12389
sanok.pl, Źródło artykułu: sanok.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sanocki

  Powiat sanocki - powiat w południowo-wschodnim rejonie województwa podkarpackiego z siedzibą w Sanoku. Przynależą do niego gminy Sanok (gmina miejska), Zagórz, Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska, Zarszyn oraz miasta Sanok i Zagórz.

  Turyści zachwalają sobie piękno tutejszej przyrody i zgodnie twierdzą, że to największy atut ziem powiatu sanockiego. Znajdują się tu trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu, pięć rezerwatów przyrody i liczne pomniki przyrody. To wszystko powoduje, że ponad 33% powierzchni powiatu stanowią właśnie tego typu atrakcje. Warto też wspomnieć o lasach niebędących pod ochroną. Można wybrać się do nich np. na zbieranie grzybów i jagód.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola