Belka
Niedziela, 24 Lutego 2019   imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ponad 70 wyremontowanych ulic

Data publikacji: 2018-09-19, Data modyfikacji: 2018-09-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Ponad 50 mln zł zainwestowano w remonty dróg w Sanoku w ostatnich czterech latach. To ponad 70 ulic, które doczekały się nowej nawierzchni asfaltowej, chodników i kanalizacji. Jednym z priorytetów burmistrza Tadeusza Pióro, po objęciu stanowiska końcem 2014 roku, był remont dróg osiedlowych. Wiele z nich wymaga remontu, stąd tak duże nakłady pieniężne na te inwestycje. Dla porównania w latach 2010-2014 na modernizację dróg przeznaczono niecałe 17 mln zł. W tej kadencji jest to ponad 50 mln zł, nie licząc 140 milionowej inwestycji jaką jest budowa obwodnicy Sanoka. Remonty dróg dotyczyły następujących ulic: w dzielnicy Dąbrówka: Didura, Zamenhofa, Norwida, Kasprowicza, Staffa, Prusa, Ustronie, Leszczynowa, Małopolska, Kujawska, Zaleskiego, Podlaska, Jarzębinowa, Asnyka, Batalionów Chłopskich, Słuszkiewicza; w dzielnicy Wójtostwo: Armii Krajowej, Sadowa, Cegielniana, Młynarska, Kwiatowa, Jodłowa, Rybickiego, Gajowa i Modrzewiowa; w dzielnicy Zatorze: Jezierskiego, Głowackiego, Kenara, Płowiecka, Sielska, Polna, Stawiska (chodnik); w dzielnicy Śródmieście: Gieli, Grunwaldzka, Żwirki i Wigury, Jasna, Wiejska, Boczna, Rymanowska, Polna, Modrzewskiego. Lenartowicza, Sanowa (chodnik), Daszyńskiego (chodnik, wspólnie z powiatem); w dzielnicy Błonie: Kochanowskiego, Prugara Ketlinga, Aleja Wojska Polskiego, Reja, Podgórze (wspólnie z powiatem); w dzielnicy Posada: Łany, Rzemieślnicza, Kołłątaja, Leśna, Rysia, Kawczyńskiego, Beksińskiego (zatoczka); w dzielnicy Olchowce: Wyspiańskiego, Witkiewicza, Królowej Jadwigi, Batorego, Malownicza, Narożna, Okrężna, Kasztelańska, Szewska (kanalizacja) i Zagłoby (kanalizacja). Remonty prowadzone były również na drogach krajowych, gdzie inwestorem była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dotyczyły one ulic: Królowej Bony, Przemyska, Lwowska, Kolejowa, Lipińskiego i wkrótce ul. Dworcowa. Niebawem rozpoczną się remonty na ulicach: Hetmańska, Słowicza, Turystyczna, Orzeszkowej, Słuszkiewicza i Łany. Prowadzone remonty są realizowane według przyjętej strategii, opracowanej w ten sposób, aby jak największa ilość mieszkańców mogła cieszyć się z wyremontowanej drogi. Podczas spotkań burmistrza z mieszkańcami poszczególnych dzielnic został przedstawiony program kontynuacji remontów, dzięki któremu przy utrzymaniu dotychczasowego tempa w ciągu 5 lat zostaną wyremontowane wszystkie drogi osiedlowe w Sanoku, wymagające remontu.

Pełna treść wiadomości na: sanok.pl/?p=12153
sanok.pl, Źródło artykułu: sanok.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sanocki

  Powiat sanocki - powiat w południowo-wschodnim rejonie województwa podkarpackiego z siedzibą w Sanoku. Przynależą do niego gminy Sanok (gmina miejska), Zagórz, Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska, Zarszyn oraz miasta Sanok i Zagórz.

  Turyści zachwalają sobie piękno tutejszej przyrody i zgodnie twierdzą, że to największy atut ziem powiatu sanockiego. Znajdują się tu trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu, pięć rezerwatów przyrody i liczne pomniki przyrody. To wszystko powoduje, że ponad 33% powierzchni powiatu stanowią właśnie tego typu atrakcje. Warto też wspomnieć o lasach niebędących pod ochroną. Można wybrać się do nich np. na zbieranie grzybów i jagód.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola