Belka
Sobota, 15 Czerwca 2019   imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozmowy z mieszkańcami

Data publikacji: 2018-08-31, Data modyfikacji: 2018-09-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Przez blisko 3 miesiące burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro oraz Poseł na Sejm RP Piotr Uruski rozmawiali z mieszkańcami Sanoka podczas otwartych spotkań organizowanych w każdej dzielnicy miasta. Spotkania odbyły się kolejno na: Dąbrówce, Wójtostwie, Posadzie, Błoniach, Śródmieściu, Olchowcach i Zatorzu. Pierwsze miało miejsce 29 maja, ostatnie w miniony wtorek. Podczas ich trwania włodarz miasta oraz poseł ziemi sanockiej prezentowali osiągnięcia w kadencji 2014-2018 oraz wsłuchiwali się w głosy mieszkańców. Podczas kilkugodzinnych spotkań mówiono o inwestycjach takich jak: budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu, dworca multimodalnego, modernizacji stadionu, zakupu nowych autobusów, budowie obwodnicy i łącznika do niej, budowie zakładu karnego, zagospodarowaniu brzegów Sanu i terenu przy ul. Białogórskiej. Dużo uwagi poświęcono inwestycjom drogowym. Mówiono również o obniżce cen wody, która w ciągu trzech lat spadła z kwoty 14,65 zł do 11,96 zł. W trakcie podsumowań padały również kwoty jakie zostały przeznaczone na inwestycje, a było to blisko 150 mln zł na inwestycje, w tym ponad 50 mln zł na drogi (nie licząc wydatków związanych z budową przez GDDKiA obwodnicy miasta). Spotkanie było również okazją do prezentacji planów jakie władze miasta maja na kolejne lata i kroków, które zostały podjęte w kierunku ich realizacji. Druga część spotkania to pytania zgromadzonych mieszkańców. Wśród licznych pytań królował temat remontu dróg. Mimo wielu inwestycji w tym zakresie, nadal wiele ulic pozostaje bez nawierzchni asfaltowej lub wymaga jej remontu. Na zadane pytania odpowiadał nie tylko burmistrz Tadeusz Pióro oraz poseł Piotr Uruski ale także zastępcy burmistrza: Edward Olejko i Stanisław Chęć. Jak podkreślał gospodarz miasta spotkania były bardzo owocne. Burmistrz Tadeusz Pióro zapowiedział, ze ich cykl będzie kontynuowany i zamierza organizować kolejne, zwiększając ich częstotliwość do corocznych spotkań.  

Pełna treść wiadomości na: sanok.pl/?p=11974
sanok.pl, Źródło artykułu: sanok.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sanocki

  Powiat sanocki - powiat w południowo-wschodnim rejonie województwa podkarpackiego z siedzibą w Sanoku. Przynależą do niego gminy Sanok (gmina miejska), Zagórz, Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska, Zarszyn oraz miasta Sanok i Zagórz.

  Turyści zachwalają sobie piękno tutejszej przyrody i zgodnie twierdzą, że to największy atut ziem powiatu sanockiego. Znajdują się tu trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu, pięć rezerwatów przyrody i liczne pomniki przyrody. To wszystko powoduje, że ponad 33% powierzchni powiatu stanowią właśnie tego typu atrakcje. Warto też wspomnieć o lasach niebędących pod ochroną. Można wybrać się do nich np. na zbieranie grzybów i jagód.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola