Belka
Czwartek, 20 Czerwca 2019   imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sanok najlepszą gminą turystyczną Podkarpacia!

Data publikacji: 2018-10-12, Data modyfikacji: 2018-10-14
A A AWydrukDrukuj  
 
11 października 2018 r. w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim, odbyła się gala podsumowująca XI edycję rankingu aktywności gospodarczej „Złota Setka Gmin Podkarpacia”. Ranking Złota Setka Gmin Podkarpacia to podsumowanie osiągnięć samorządów Województwa Podkarpackiego. Opracował go dr Krzysztof Kaszuba i zespół z Małopolskiego Instytutu Gospodarczego oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Rzeszowie, przy współudziale kapituły gazety codziennej „Nowin”, pod kierownictwem jej redaktora naczelnego. Sanok okazał się zwycięzcą w kategorii „Najlepsza Gmina Turystyczna Podkarpacia”. Wojewoda Ewa Leniart podkreśliła, że: „Dla mieszkańców wyróżnionych gmin to powód do radości, ponieważ jakość pracy w gminie przekłada się bezpośrednio na komfort życia każdego mieszkańca. Doceniam to, że każdy samorząd – na miarę posiadanych środków – stara się zrobić jak najwięcej i jak najlepiej.” Statuetkę lidera turystyki na Podkarpaciu wręczyli Burmistrzowi Tadeuszowi Pióro: Przewodniczący Podkarpackiego Sejmiku Samorządowego – Jerzy Cypryś oraz Redaktor Naczelny „Nowin” – Stanisław Sowa. Serdeczne gratulacje na ręce Burmistrza Miasta Sanoka złożyli organizatorzy oraz włodarze nagrodzeni w innych kategoriach. Więcej informacji o uroczystej gali i konkursie znajdą Państwo w dzisiejszym wydaniu „Nowin”.

Pełna treść wiadomości na: sanok.pl/?p=12303
sanok.pl, Źródło artykułu: sanok.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sanocki

  Powiat sanocki - powiat w południowo-wschodnim rejonie województwa podkarpackiego z siedzibą w Sanoku. Przynależą do niego gminy Sanok (gmina miejska), Zagórz, Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska, Zarszyn oraz miasta Sanok i Zagórz.

  Turyści zachwalają sobie piękno tutejszej przyrody i zgodnie twierdzą, że to największy atut ziem powiatu sanockiego. Znajdują się tu trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu, pięć rezerwatów przyrody i liczne pomniki przyrody. To wszystko powoduje, że ponad 33% powierzchni powiatu stanowią właśnie tego typu atrakcje. Warto też wspomnieć o lasach niebędących pod ochroną. Można wybrać się do nich np. na zbieranie grzybów i jagód.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola