Belka
Środa, 24 Lipca 2019   imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

SANOK: Sanvit z myślą o seniorach. Bezpłatna rehabilitacja i opieka (VIDEO, FOTO)

 
Projekt pod nazwą „Dzienny Dom Opieki Medycznej w Sanoku” jest realizowany na terenie powiatu sanockiego w ramach Osi priorytetowej VIII. Integracja społeczna Działania 8.3. Zwiększenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 w okresie 01.10.2018 r. – 30.09.2021 r. Projekt jest adresowany do 150 osób (95 kobiet, 55 mężczyzn) zamieszkujących na terenie powiatu sanockiego dalej zwanymi „Pacjentami” lub „Uczestnikami”, w tym co najmniej 75 osób (48 kobiet, 27 mężczyzn) w wieku powyżej 65 roku życia, które w ocenie wg skali Barthel otrzymały 40-65 punktów, mają prawo do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych na zasadach określonych w przepisach ustawy z dn. 27.08.2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych oraz: są bezpośrednio po przebytej hospitalizacji, a ich stan zdrowia wymaga wzmożonej opieki pielęgniarskiej, nadzoru nad terapią farmakologiczną, kompleksowych działań usprawniających i przeciwdziałających postępującej niesamodzielności oraz wsparcia i edukacji zdrowotnej, a także doradztwa w zakresie organizacji opieki i leczenia osoby niesamodzielnej lub pacjenci u których istnieje ryzyko hospitalizowania w najbliższym czasie lub którym w okresie ostatnich 12 miesięcy udzielone zostały świadczenia zdrowotne z zakresu leczenia szpitalnego. DDOM funkcjonuje w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00 od 02.01.2018 r. Centrum Promocji Zdrowia „SANVIT” Sp. z o. o. w Sanoku w ramach funkcjonowania DDOM zapewnia opiekę jednorazowo dla 15 pacjentów – jest to bezpłatna opieka dzienna świadczona przez profesjonalny zespół terapeutyczny zgodnie ze standardem DDOM określonym przez Ministerstwo Zdrowia. W ramach opieki świadczone są: opieka pielęgniarska edukacja dotycząca samoopieki i samopielęgnacji doradztwo w wyborze wyrobów medycznych usprawnianie ruchowe stymulacja procesów poznawczych terapia zajęciowa szkolenia dla rodziny/opiekunów pacjentów konsultacja lekarza geriatry i lekarza rehabilitacji medycznej opieka psychologiczna porady dietetyka bezpłatne wyżywienie i w razie potrzeby transport do i z DDOM badania diagnostyczne i konsultacje specjalistyczne Osoby zainteresowane nieodpłatnym pobytem w Dziennym Domu Opieki Medycznej zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 13 46 550 99 lub za pośrednictwem adresu e-mail: ddom.sanok malpka sanvit.eu

 


tvPodkarpacie.pl
 
Data pliku video: 2019-01-29, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sanocki

  Powiat sanocki - powiat w południowo-wschodnim rejonie województwa podkarpackiego z siedzibą w Sanoku. Przynależą do niego gminy Sanok (gmina miejska), Zagórz, Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska, Zarszyn oraz miasta Sanok i Zagórz.

  Turyści zachwalają sobie piękno tutejszej przyrody i zgodnie twierdzą, że to największy atut ziem powiatu sanockiego. Znajdują się tu trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu, pięć rezerwatów przyrody i liczne pomniki przyrody. To wszystko powoduje, że ponad 33% powierzchni powiatu stanowią właśnie tego typu atrakcje. Warto też wspomnieć o lasach niebędących pod ochroną. Można wybrać się do nich np. na zbieranie grzybów i jagód.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola