Belka
Sobota, 15 Czerwca 2019   imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WIERCHY: Ostatni etap przed tartanem rozpoczęty!

Data publikacji: 2018-08-20, Data modyfikacji: 2018-08-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Na miejskim stadionie rozpoczął się ostatni etap przed ułożeniem nawierzchni tartanowej. Na „Wierchach” prowadzone są prace związane z budową bieżni tartanowej i szeroko pojętej infrastruktury lekkoatletycznej, która umożliwi przeprowadzanie wysokiej rangi zawodów ale przede wszystkim poprawi warunki rekreacyjne i treningowe dla mieszkańców Sanoka i zrzeszonych w klubach sportowców. W ramach inwestycji wokół boiska powstanie nowe ogrodzenie i chodniki. Zamontowany zostanie także telebim i system nagłośnieniowy. Projekt inwestycyjny obejmuje budowę: 400-metrowej bieżni tartanowej – ośmiotorowej prostej i sześciotorowej na „łukach”, budowę skoczni do skoków w dal i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą, rzutu młotem i rzutu dyskiem, dwóch rzutni do rzutu oszczepem, skoczni do skoku o tyczce, oświetlenia na czterech masztach o wysokości 25 m oraz przebudowę parkingu. Stadion zyska certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Całość kosztować będzie 6 mln zł. Projekt złożony przez Burmistrza Miasta uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Z ministerialnej puli pieniędzy Gmina Miasta Sanoka otrzymała 1,5 mln zł. Urząd Miasta Sanokafoto i film: Artur Mycio, MOSiR Sanok  

Pełna treść wiadomości na: sanok.pl/?p=11907
sanok.pl, Źródło artykułu: sanok.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sanocki

  Powiat sanocki - powiat w południowo-wschodnim rejonie województwa podkarpackiego z siedzibą w Sanoku. Przynależą do niego gminy Sanok (gmina miejska), Zagórz, Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska, Zarszyn oraz miasta Sanok i Zagórz.

  Turyści zachwalają sobie piękno tutejszej przyrody i zgodnie twierdzą, że to największy atut ziem powiatu sanockiego. Znajdują się tu trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu, pięć rezerwatów przyrody i liczne pomniki przyrody. To wszystko powoduje, że ponad 33% powierzchni powiatu stanowią właśnie tego typu atrakcje. Warto też wspomnieć o lasach niebędących pod ochroną. Można wybrać się do nich np. na zbieranie grzybów i jagód.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola