Belka
Sobota, 15 Czerwca 2019   imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wystawa malarska Grupy Plastycznej DROGA

Data publikacji: 2018-10-16, Data modyfikacji: 2018-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Osiedlowy Dom Kultury Puchatek Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Sanoku (ul.Traugutta 9) zaprasza na wystawę malarstwa Grupy Plastycznej DROGA, która rozpocznie się 20 października 2018 roku o godzinie 16:00. Wystawa będzie można zobaczyć codziennie do 2 listopada 2018 roku. Grupa Plastyczna Droga powsała z inicjatywy Alicji Łąki – Lewandowskiej na początku 2001 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Skupia kobiety, które zajmują się zawodowo plastyką oraz uprawiają wybrane dyscypliny plastyczne – głównie malarstwo sztalugowe, rysunek i grafikę komputerową.  Poszukiwania twórcze autorek odbywają się różnymi ścieżkami (drogami) stąd nazwa grupy. Wszystkie prowadzone działania sprzyjają szukaniu drogi do … siebie, a więc do samopoznania. Nic dziwnego, że grupa odwołuje się do słów Zbigniewa Pronaszki – Każdy artysta musi znalęźć własną drogę do własnej i tylko własnej wypowiedzi. Pierwsza wystawa zbiorowa grupy odbyła się w grudniu 2001 r w galerii WDK pod nazwą JESTEM – TWORZĘ – PREZENTUJĘ. Właściwie wystawy zbiorowe i indywidualne należą do głównych form pracy i aktywizują członkowie grupy. Prezeską grupy jest kol. Maria Paszczyńska, a opiekunem z ramienia WDK Krystyna Niebudek. więcej informacji na stronie www.puchatek.esanok.pl

Pełna treść wiadomości na: sanok.pl/?p=12338
sanok.pl, Źródło artykułu: sanok.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sanocki

  Powiat sanocki - powiat w południowo-wschodnim rejonie województwa podkarpackiego z siedzibą w Sanoku. Przynależą do niego gminy Sanok (gmina miejska), Zagórz, Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska, Zarszyn oraz miasta Sanok i Zagórz.

  Turyści zachwalają sobie piękno tutejszej przyrody i zgodnie twierdzą, że to największy atut ziem powiatu sanockiego. Znajdują się tu trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu, pięć rezerwatów przyrody i liczne pomniki przyrody. To wszystko powoduje, że ponad 33% powierzchni powiatu stanowią właśnie tego typu atrakcje. Warto też wspomnieć o lasach niebędących pod ochroną. Można wybrać się do nich np. na zbieranie grzybów i jagód.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola