Belka
Wtorek, 16 Lipca 2019   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XXV Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych OSP w Ciechocinku

Data publikacji: 2018-06-05, Data modyfikacji: 2018-08-04
A A AWydrukDrukuj  
 
3 czerwca w Ciechocinku odbył się czwarty w tym cyklu regionalny przegląd Orkiestr OSP w 2018r. To już XXV edycja rywalizacji strażackich Orkiestr dętych. W przemarszu Orkiestr w kujawsko-pomorskim kurorcie zaprezentowało się 5 Orkiestr z 4 województw. Najlepszą Orkiestrą przeglądu została Orkiestra Dęta OSP z Beska (woj. podkarpackie), która otrzymała nagrodę Burmistrza Ciechocinka – trąbkę. W rywalizacji wzięły również udział Orkiestra OSP z Aleksandrowa Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie), Orkiestra Dęta OSP Babimost (woj. lubuskie), Gminno-Strażacka Orkiestra Dęta OSP z Koźminka (woj. wielkopolskie) oraz Sompoleńska Orkiestra Dęta (woj. wielkopolskie). W konkursie parady marszowej wzięły udział 2 Orkiestry, akompaniowały w układach przygotowanych przez mażoretki – grupa „Sunshine Besko” wystąpiła przy akompaniamencie Orkiestry z Beska a grupa „Finezja” z Orkiestrą z Sompolna. Okolicznościowy koncert dały Orkiestra z Aleksandrowa Kujawskiego oraz Sompoleńska Orkiestra Dęta. Zmagania Orkiestr oceniało jury w składzie – Dorota Spandel (pokazy parady marszowej), Jerzy W. Zawisza, Marian Chmielewski, Krzysztof Zaleśkiewicz, Andrzej Bogusz. Tegoroczna edycja przeglądów regionalnych Orkiestr OSP będzie dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Pula nagród ze środków MKiDN wyniesie 50tys. zł. Po przeprowadzeniu wszystkich przeglądów regionalnych zakupione zostaną nagrody rzeczowe dla najlepszych Orkiestr przeglądów i opublikowany ranking ogólnopolski Orkiestr OSP sporządzony na podstawie średnich ocen Orkiestr z wszystkich przeglądów. Podczas każdego z przeglądów każda z Orkiestr otrzyma również bony promocyjne w wysokości 500zł każdy na remont instrumentów dętych ufundowane przez serwis instrumentów dętych Akordbrass.   zródło: http://www.zosprp.pl/?q=content/xxv-regionalny-przeglad-orkiestr-detych-osp-w-ciechocinku  

Pełna treść wiadomości na: osp.besko.pl/?p=13252
osp.besko.pl, Źródło artykułu: osp.besko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sanocki

  Powiat sanocki - powiat w południowo-wschodnim rejonie województwa podkarpackiego z siedzibą w Sanoku. Przynależą do niego gminy Sanok (gmina miejska), Zagórz, Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok (gmina wiejska), Tyrawa Wołoska, Zarszyn oraz miasta Sanok i Zagórz.

  Turyści zachwalają sobie piękno tutejszej przyrody i zgodnie twierdzą, że to największy atut ziem powiatu sanockiego. Znajdują się tu trzy parki krajobrazowe, dwa obszary chronionego krajobrazu, pięć rezerwatów przyrody i liczne pomniki przyrody. To wszystko powoduje, że ponad 33% powierzchni powiatu stanowią właśnie tego typu atrakcje. Warto też wspomnieć o lasach niebędących pod ochroną. Można wybrać się do nich np. na zbieranie grzybów i jagód.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola